Trumpův mluvčí Spicer rezignoval, nelíbí se mu výběr nového šéfa komunikace

Mluvčí Bílého domu Sean Spicer rezignoval. Podle The New York Times tak učinil na protest proti novému řediteli komunikace, jímž se stane Finančník z Wall Street Anthony Scaramucci.

Washington (Aktualizováno: 19:48 21. 7. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mluvčí Bílého domu Sean Spicer. | Zdroj: Reuters

„Bylo mi ctí a výsadou sloužit prezidentovi USA Donaldu Trumpovi a této úžasné zemi,“ napsal později na Twitter s tím, že funkci bude zastávat do konce srpna.

Sám Trump Spicerovu práci ocenil, stejně jako sledovanost jeho tiskových konferencí.

'Velká chyba'

Prezident Donald Trump nabídl Scaramuccimu post v pátek dopoledne washingtonského času, Spicerova rezignace následovala nedlouho poté.

The New York Times píše, že mluvčí prezidentovi řekl, že Scaramucciho jmenování považuje za „velkou chybu“.

Spicer post ředitele komunikace dočasně zastával od června, kdy podal demisi tehdejší ředitel Mike Dubke.

Ten svůj odchod nezdůvodnil, americká média nicméně připomínala, že rezignoval v době, kdy Trumpova administrativa čelila problémům v souvislosti s vyšetřováním možných ruských zásahů do prezidentských voleb v USA či s úniky citlivých informací z prezidentova okolí.

Terč komiků

Sean Spicer byl Trumpovým mluvčím od jeho lednového nástupu do Bílého domu. Jak připomněla ČTK, v poslední době se na tiskových konferencích přestal objevovat a vystřídala ho jeho zástupkyně Sarah Huckabeeová Sandersová.

Jak už oznámil Antony Scaramucci, právě Sandersová bude novou mluvčí amerického prezidenta.

Mluvčí od počátku svého působení ve funkcí vyvolával kontroverze. Kritiku si vysloužil například poté, co srovnal syrského prezidenta Bašára Asada s nacistickým vůdcem Adolfem Hitlerem.

Během svého působení v Bílém domě se rovněž často dostával do sporů s novináři. Jeho vystupování se rovněž stalo terčem amerických satiriků. Jednou z nejzdařilejších parodií Spicera bylo podle ohlasů diváků jeho ztvárnění herečkou Melissou McCarthyovou v televizní show Saturday Night Live.

miz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme