Trumpův poradce se bavil s ruským velvyslancem o sankcích. Mohl porušit zákon

Hlavní poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Michael Flynn debatoval s ruským velvyslancem o sankcích vůči Moskvě. Informuje o tom deník Washington Post s tím, že se konverzace odehrála ještě před tím, než se Donald Trump ujal vlády. Flynn tak mohl postupovat proti zákonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Michael Flynn soukromě mluvil o sankcích s ruskými představiteli | Zdroj: Reuters

Nové informace o obsahu prosincového rozhovoru Michaela Flynna s ruským velvyslancem Sergejem Kisljakem jsou podle listu Washington Post v přímém rozporu s dosavadním tvrzením Trumpovy administrativy. Ta tvrdila, že Flynn o sankcích nemluvil.

Sám poradce ale ze svých prohlášení vycouval s tím, že si není jistý, že téma nikdy nepřišlo na přetřes. Podle deníku se Flynn vysíláním signálu o vstřícnějším postoji budoucí vlády ke Kremlu mohl dopustit potenciálně nezákonného chování. Kontakty Flynna s ruským velvyslancem prověřuje podle listu FBI.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme