Trumpův syn dostane kvůli kontaktům v Rusku pozvánku ke slyšení v senátním výboru

Syn amerického prezidenta Donald Trump mladší čelí stále silnějšímu tlaku, aby vypovídal ve výborech Kongresu vyšetřujících údajné ruské vazby na volební tým jeho otce. Nepřímo jej k tomu ve čtvrtek vyzval republikánský předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan. Šéf senátního právního výboru Chuck Grassley podle agentury AP oznámil, že Trumpovi mladšímu zasílá dopis s výzvou, aby se dostavil ke slyšení.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejstarší syn amerického prezidenta Donald Trump mladší. | Foto: Stephanie Keith | Zdroj: Reuters

Zájem vyšetřujících zákonodárců o osobu Trumpa juniora vyvolalo zveřejnění informací o jeho loňském rozhovoru s ruskou právničkou, která prý slibovala předat ruské kompromitující informace na sokyni jeho otce ve volbách Hillary Clintonovou. Ze zveřejněné e-mailové komunikace plyne, že měl Trump mladší o materiály zájem, při samotném rozhovoru však podle něj na žádné zajímavé informace nedošlo.

Demokratický poslanec podal žádost o impeachment. Vadí mu Trumpova 'zdivočelá neschopnost'

Číst článek

Republikánský senátor Grassley ve čtvrtek řekl, že posílá neformální výzvu k výpovědi, kterou by chtěl ve výboru slyšet "celkem brzy", možná už příští týden. Pokud by Donald Trump junior výzvu nevyslyšel, zašle mu prý oficiální obsílku. Jeho výbor je jedním ze tří, které záležitost vyšetřují.

O potřebě předvolat prezidentova syna hovořili již i členové výboru pro tajné služby. Demokratičtí politici v souvislosti se schůzkou hovoří o prvním jasném důkazu součinnosti Rusů usilujících o porážku Clintonové s Trumpovým týmem.

"Myslím, že každý svědek požádaný o výpověď v Kongresu by tak měl učinit," řekl Ryan na své pravidelné tiskové konferenci.

Trump mladší prohlásil, že o schůzce kvůli její bezvýznamnosti svému otci vůbec neřekl. Šéf Bílého domu ocenil jeho transparentnost při zveřejnění e-mailů a celou záležitost považuje za další útok podvodných médií na svou osobu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme