Trumpův syn se s ruskou právničkou sešel po žádosti z Moskvy, tvrdí mediální agent

Schůzka nejstaršího syna amerického prezidenta Donalda Trumpa s ruskou právničkou blízkou Kremlu se konala po žádosti z Moskvy. Advokátka prý Donaldu Trumpovi mladšímu slíbila informace o údajných nelegálních příspěvcích pro kampaň tehdejší demokratické prezidentské kandidátky Hillary Clintonové. Podle agentury AP to v pondělí uvedl mediální agent, který setkání zprostředkoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump mladší | Foto: Brian Snyder | Zdroj: Reuters

Trump potvrdil, že schůzka se konala, žádné "důležité informace" o soupeřce svého otce na ní ale prý nedostal.

Nové informace o loňském červnovém setkání, které plní americká média od sobotního článku v listu The New York Times, přinesl mediální manažer Rob Goldstone. Ten prý schůzku zařizoval na žádost syna ruského podnikatele Emina Agalarova. Trump mladší si údajně na jeho právničku Natalii Veselnickou udělal čas, neboť nabízela zmíněné informace.

„Rozhodně jsem první člověk, který se s někým během kampaně sešel, aby získal informace o protivníkovi," zlehčoval v pondělí ironickým tónem na twitteru schůzku Trump, podle něhož advokátka chvíli mluvila o nekonkrétních osobách z Ruska financujících kampaň Clintonové, načež stočila řeč jinam.

 Hlavní náplní rozhovoru se pak stal zrušený program adopcí ruských dětí americkými občany, o něž se zajímala advokátka. Nebyl však tématem Trumpovy kampaně a žádná další schůzka již neproběhla, uvedl prezidentův syn s tím, že nezískal od právničky žádnou podstatnou informaci.

Zúčastnit se měl i Kushner

Sám šéf Bílého domu už v neděli přes svůj úřad vzkázal, že o schůzce nevěděl. Detaily setkání, které je nejnovějším odhalením souvisejícím s kauzou údajných ruských zásahů do loňské americké prezidentské kampaně, hodlají prozkoumat někteří členové senátního výboru pro tajné služby, který se kauzou dlouhodobě zabývá.

Zmíněné schůzky se vedle Trumpa mladšího zúčastnil i jeho švagr Jared Kushner a tehdejší šéf prezidentské kampaně Paul Manafort. Manafort loni v srpnu na svou funkci rezignoval kvůli obviněním, že pobíral peníze od bývalého ukrajinského proruského prezidenta Viktora Janukovyče.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme