Trumpův zeť Kushner před senátním výborem. Mluvit se bude o Rusku i ovlivňování voleb

Zeť a poradce Donalda Trumpa Jared Kushner bude vypovídat v kauze údajného ruského ovlivňování prezidentských voleb. Před výborem Senátu promluví mimo jiné o svých kontaktech s Rusy během předvolební kampaně.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zeť prezidenta USA Donalda Trumpa Jared Kushner | Zdroj: Reuters

Kushner se v loňském roce údajně setkal s ředitelem jedné z velkých ruských bank, tehdejším velvyslancem Ruska v USA Sergejem Kisljakem a ruskou právničkou Nataljou Veselnickou.

Ruský velvyslanec ve Spojených státech Sergej Kisljak končí, funkci opustí po sedmi letech

Číst článek

S Kisljakem měl domlouvat zřízení tajného komunikačního kanálu s Kremlem. Veselnická na setkání s ním a prezidentovým synem Donaldem juniorem nabízela údajně kompromitující materiály na Trumpovu soupeřku Hillary Clintonovou.

O setkání s ruskými představiteli měli před výborem vypovídat také Donald Trump mladší a někdejší šéf volebního týmu Paul Manafort. Oba se ale dohodli, že senátorům poskytnou dokumenty a otázky zodpoví později na neveřejném slyšení.  

V úterý by měl Jared Kushner vypovídat před výborem Sněmovny reprezentantů.

Vliv Ruska na americké prezidentské volby objasňují celkem čtyři kongresové výbory a také zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller.

Tomáš Fiala, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme