Tuniská vláda chce předat moc do rukou Rady pro ochranu revoluce

V Tunisku hrozí humanitární katastrofa. Přes libyjskou hranici se snaží uprchnout desetitisíce zahraničních dělníků i Libyjců. Přitom Tunisko, které si před nedávnem prošlo vlastní revolucí, nemá kapacitu postarat se o tolik běženců. OSN uvažuje o rychlé mezinárodní intervenci mimo jiné i proto, že Tunisko prochází vládní krizí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tunisko

Tunisko | Zdroj: ČTK

Od začátku týdne rezignovalo pět tuniských ministrů a premiér pod tlakem opět sílících protestů. Všichni byli spjatí s předchozím režimem prezidenta Ben Alího. Opozice kritizuje dočasnou vládu za váhavý a nejasný přístup k reformám.

Nový premiér, který kdysi sloužil jako ministr zahraničí v administrativě prvního prezidenta Habiba Bourghiby, umožnil islamistům a dalším opozičním silám vytvořit si vlastní strany. Odmítl ale uspořádat prezidentské volby.

Místo toho chce sloučit vládu s Radou pro ochranu revoluce. Takto vzniklé shromáždění by mělo připravit parlamentní volby a noví poslanci pak teprve provedou ústavní reformy.

Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme