Nejméně 70 lidí se utopilo při ztroskotání člunu u pobřeží Tuniska. Vyplul z Libye

Nejméně 70 lidí se v pátek utopilo v mezinárodních vodách u tuniského pobřeží. Dalších 16 zachránili rybáři. Informovala o tom tuniská státní agentura TAP.

Tunis Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rybáři s gumovým člunem (ilustrační foto)

Asi 16 lidí zachránili rybáři (ilustrační foto) | Foto: Darrin Zammit Lupi | Zdroj: Reuters

Počty utonulých kolísají v závislosti na zdroji, OSN například informovala o 50 mrtvých. Ministr tuniského ministerstva obrany řekl, že podle přeživších na člunu bylo 60 až 70 lidí ze subsaharské Afriky.

Člun vyplul z libyjského přístavu Zuára nedaleko hranic s Tuniskem a potopil se 74 kilometrů od tuniského přístavu Sfax, který leží zhruba 240 kilometrů jižně od metropole Tunis.

Podle twitterového učtu tísňové linky Alarm Phone, na níž se mohou obrátit migranti na moři v nesnázích, se počet mrtvých může zvýšit. Záchranná operace ještě neskončila.

At least 70 #migrants drowned today off the coast of #Sfax/#Tunisia in a shipwreck . The boat most probably departed from Libya and the number of deaths could rise. Rescue operation is still ongoing. 16 people were rescued by fishermen.
alchourouk.com/article/%D8%B5…

14:16 – 10. 05. 2019

142 70

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme