Pobřežní stráž vyzvedla u Tuniska 41 těl. Za posledních 10 dní jich našla přes dvě stě

Pobřežní stráž vyzvedla u tuniských břehů těla 41 utonulých migrantů, řekl v pátek agentuře Reuters vysoce postavený představitel tuniské národní gardy. Za posledních deset dní pobřežní stráž podle něj vyzvedla těla již 210 migrantů.

Tunis Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pobřežní stráž našla tělo u tuniského přístavu Sfax, zřejmě migranta

Pobřežní stráž našla tělo u tuniského přístavu Sfax, zřejmě migranta | Zdroj: Reuters

V tuniských márnicích podle agentury Reuters dochází místo, zatímco se tuniské úřady snaží zabránit dalším migrantům v tom, aby se vydali na nebezpečnou cestu přes Středozemní moře.

U Libye ztroskotala loď s migranty mířícími do Evropy. Zemřelo nejméně 55 lidí, přežilo jen pět

Číst článek

Tuniské pobřeží se stalo významným výchozím bodem lidí prchajících do Evropy před chudobou a násilím v různých částech Afriky či na Blízkém východě.

Za první tři měsíce letošního roku se podle Mezinárodní organizace pro migraci v centrálním Středomoří ve snaze dostat se z Afriky do Evropy utopilo více než 440 lidí.

Podle tuniských bezpečnostních složek bylo za stejnou dobu zadrženo nebo zachráněno přes 14 000 migrantů, kteří se snažili dostat do Evropy. Je to pětkrát více než ve stejném období v roce 2022. Většina z nich pocházela ze subsaharské Afriky. V předchozích letech byla hlavním výchozím bodem pro běžence Libye.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme