Finalista prezidentských voleb v Tunisku Karúí opustil vězení. Je stíhán za finanční podvody

Soud v Tunisku ve středu propustil z vazby finalistu druhého kola prezidentských voleb Nabíla Karúího. S odkazem na vyjádření jeho právníka o tom informují zahraniční tiskové agentury. Karúí je ve vězení od konce srpna, v polovině září přitom postoupil do druhého kola voleb, které je plánováno na tuto neděli. Karúí kvůli svému věznění v úterý požádal o odklad hlasování. O jeho žádosti rozhodne soud, zatím ale není jasné kdy.

Tunis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud v Tunisku ve středu propustil z vazby finalistu druhého kola prezidentských voleb Nabíla Karúího | Foto: Zoubeir Souissi | Zdroj: Reuters

Mediální magnát Karúí je stíhán od roku 2017 za finanční podvody a praní špinavých peněz. Obvinění odmítá. Tvrdí také, že jeho zatčení, které přišlo krátce před začátkem prezidentské kampaně, je politicky motivované. O propuštění žádal už několikrát, nikdy mu však nebylo vyhověno.

Tunisko rozhodlo v parlamentních volbách. Podle odhadů těsně vedou islamisté před populisty

Číst článek

Karúí, kterého někteří nazývají populistou, se ve druhém kole voleb utká s univerzitním profesorem bez politické příslušnosti Kaísem Saídem.

Oba kandidáti nepřísluší ani k jedné z vládnoucích stran. Podle některých odborníků je to znamením nespokojenosti voličů se stavem ekonomiky a neustálým bojem o moc uvnitř vládní koalice sekulárních a umírněně islamistických stran.

Karúího politická strana Srdce Tuniska (Kalb Túnis) také získala podle volebních odhadů druhý nejvyšší počet hlasů ve volbách do parlamentu, které se konaly v neděli. První předběžné oficiální výsledky by měla volební komise zveřejnit ve středu večer.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme