Sebevražední atentátníci zaútočili v ulicích Tunisu, zabili jednoho policistu a osm lidí zranili

Při dvou sebevražedných útocích v tuniském hlavním městě ve čtvrtek zemřel jeden policista a dalších nejméně osm lidí bylo zraněno. S odvoláním na ministerstvo vnitra o tom informovaly zahraniční tiskové agentury. Podle organizace SITE, která monitoruje činnost extremistů, se k útokům přihlásila teroristická skupina Islámský stát.

Aktualizováno Tunis (Aktualizováno: 22:23 27. 6. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tuniští policisté hlídkují v centru Tunisu, kde došlo k teroristickému útoku

Tuniští policisté hlídkují v centru Tunisu, kde došlo k teroristickému útoku | Zdroj: Reuters

První útočník se vyhodil do vzduchu u policejního auta na třídě Charlese de Gaulla, která prochází centrem města.

Podle výpovědi svědků byla slyšet hlasitá exploze, výbuch zabil jednoho policistu a dalšího spolu se třemi civilisty zranil. Při druhém útoku na policejní stanici ve čtvrti Al-Kardžání byli zraněni celkem čtyři lidé.

Výbuch auta u policejního velitelství. Při útoku Tálibánu na severu Afghánistánu zemřelo devět lidí

Číst článek

Ke zločinu se později prohlášením přihlásil Islámský stát. Pachatelé „dvou útoků na tuniské bezpečnostní síly v hlavním městě jsou bojovníci Islámského státu“, oznámila podle SITE stručně propagandistická agentura radikálů Amak.

Loni v říjnu na třídě Habíba Burgiby zaútočila třicetiletá atentátnice na policejní hlídku, 15 lidí utrpělo zranění. Útočnice jako jediná při útoku zemřela.

V roce 2015 zemřelo při několika útocích v Tunisu několik desítek lidí, dva z nich mířily na turisty, jeden na muzeum a druhý na pláže v Súse. Při třetím útoku na prezidentskou stráž zemřelo 12 lidí. Ke všem těmto útokům se přihlásila teroristická organizace Islámský stát.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme