Zdravotnický systém zkolaboval, uvedlo tuniské ministerstvo zdravotnictví. Chybí lůžka i personál

Tuniský zdravotnický systém kolabuje. Kvůli rychle rostoucímu počtu nových případů koronaviru jsou plné jednotky intenzivní péče a lékaři přetížení, uvedlo ve čtvrtek ministerstvo zdravotnictví severoafrické země. Tunisko ve středu zaznamenalo dalších téměř 10 000 prokázaných infekcí za den a 134 úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19, podotkla agentura Reuters.

Tunis Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koronavirová situace v Tuniském městě Beja

Koronavirová situace v Tuniském městě Beja | Foto: Jdidi wassim | Zdroj: Reuters

„Jsme v katastrofické situaci... zdravotnický systém zkolaboval. Jen s velkými obtížemi můžeme najít lůžko v nemocnicích,“ sdělila mluvčí resortu zdravotnictví. „Máme problém poskytnout kyslík... lékaři trpí nebývalou únavou,“ dodala.

Tunisku se loni povedlo zvládnout první vlnu pandemie, v posledních dvou týdnech se však nemocnice v zemi potýkají s přílivem pacientů.

Following President #Kais_Saied’s decisions in light of the recent surge in #Covid19 cases, a military team of medical and paramedical personnel was dispatched to #Tataouine to help launch the vaccination operation. #TnPR

15:45 – 07. 07. 2021

3 14

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že polní nemocnice postavené v uplynulých měsících už nestačí. Podle agentury AFP někteří zemřelí zůstávají ležet v pokojích vedle dalších pacientů i 24 hodin, protože chybí personál, který by zařídil jejich převoz do přeplněných márnic.

Úřady zavedly přísná karanténní opatření v některých oblastech, nechtějí se však uchýlit k úplné celostátní uzávěře kvůli ekonomice, píše Reuters.

Tuniský prezident Kaís Saíd v reakci na situaci v neděli svolal krizový štáb. Sešel se mimo jiné i se zástupci armády. 

President #Kais_Saied chaired an emergency meeting with military and security officials and discussed potential measures to address the recent surge in #Covid19 cases. #TnPR

08:34 – 04. 07. 2021

2 14

Do Tetuánu, města v jižním Tunisku, ve středu Saíd poslal vojáky, kteří mají pomoct s vakcinací. „Kvůli současnému nárůstu počtu nakažených jsme vyslali vojenský zdravotnický a záchranářský tým  do Tetuánu. Je potřeba, aby tam za současné situace spustil vakcinační operaci,“ uvedla kancelář prezidenta na svém Twitterovém účtu.

Země, kde žije přibližně 12 milionů obyvatel, registruje od vypuknutí pandemie téměř 465 000 případů koronavirové infekce a více než 15 700 úmrtí s covidem-19. Plně očkovány jsou zatím jen čtyři procenta populace, poznamenala AFP.

ere, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme