Turci budou znovu demonstrovat proti puči a na podporu prezidenta Erdogana

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan svolal do Istanbulu masovou demonstraci. Chce tak ukázat jednotu Turků proti nepřátelům režimu, kteří se ho v polovině července pokusili svrhnout. Mezi pozvanými jsou i někteří vůdci opozičních stran. Kromě Erdogana na shromáždění promluví nejspíš i premiér Binali Yildirim.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace na podporu prezidenta Erdogana v Istanbulu (archivní foto) | Foto: Reuters

Podobné demonstrace jsou plánované ve městech po celé zemi. Prezident Erdogan slíbil, že účastníky vyzve, aby s sebou nenosili stranické prapory, ale pouze turecké vlajky.

Pořadatelé očekávají, že chystaná demonstrace bude největší od pokusu o převrat. Z jeho přípravy Ankara viní duchovního a Erdoganova bývalého spojence - Fethullaha Gülena, který žije ve Spojených státech.

Turecko nedávno podruhé požádalo o jeho vydání. Washingtonu tentokrát dodalo podrobné odůvodnění o jeho údajném podílu na převratu. Gülen jakékoli zapojení do puče popírá.

Jeho americký právník Reid Weingarten prohlásil, že kdyby Gülen převrat organizoval, jednal by v rozporu se vším, co říkal poslední čtyři desetiletí.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme