Turci jezdí do Německa pracovat už 50 let. Na oslavy dorazí i premiér Erdogan

Mnozí lidé tureckého původu se dobře integrovali, ale mnoho problémů ještě přetrvává, prohlásila kancléřka Merkelová u příležitosti 50. výročí podpisu dohody mezi Německem a Tureckem o otevření pracovního trhu Turkům. Na oslavy přijede i turecký premiér Erdogan. Ten v minulosti pobouřil německé politiky výroky, že děti z tureckých rodin se musí nejprve naučit mateřský jazyk a teprve potom němčinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turecká kuchyně | Foto: Julie Urbišová

„Dohoda naši zemi změnila, máme tu hodně Turků a jsou tu vítáni. Hodně se podařilo, ale mnohé je třeba udělat, hlavně v jazykové oblasti. Děti musí sledovat německou televizi, číst německé noviny, aby nežily v jiném světě,“ prohlásila kancléřka Merkelová v poselství před dnešním slavnostním aktem.

Toho se zúčastní také turecký premiér Erdogan, který v minulosti mnohokrát obvinil německou vládu, že se snaží o asimilaci jeho krajanů. Jeho požadavek na zřízení čistě tureckých škol v Německu je jedním z důvodů, proč jsou vztahy mezi kancléřskou a šéfem turecké vlády poměrně napjaté.

Klára Stejskalová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme