Finsko 2:2 Slovensko

Turecká letadla zaútočila na skrýše PKK v Iráku

Turecká armáda znovu bombardovala cíle v severním Iráku. Podle oficiální zprávy letadla úspěšně zasáhla skrýše bojovníků Kurdské strany pracujících, kteří po Turecku dlouhodobě požadují práva a nezávislost. Jde o druhý nálet za posledních osm dní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těla obětí leteckého útoku turecké armády na domnělé kurdské separatisty | Zdroj: ČTK

O bombardování jeskyň a dalších skrýší kurdských separatistů v iráckých horách informovala turecká armáda na svých webových stránkách. Letadla podle oficiálního prohlášení zaútočila na dva cíle v iráckých regionech Zap a Kahurk.

Turecké jednotky pronikají v posledních měsících na sever Iráku opakovaně. Právě tam se podle turecké strany ukrývají stovky ozbrojených bojovníků, kteří z tamních základen podnikají útoky na oblasti v jihovýchodním Turecku.

Kurdsko-turecký konflikt se znovu vyostřil poté, co příslušníci Kurdské strany pracujících, známé jako PKK, zabili vloni v říjnu 24 tureckých vojáků. Ankara tehdy odpověděla masivní ofenzívou a na sever Iráku poslala i pozemní vojsko.

Julie Urbišová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme