Turecká policie rozehnala pochod dělníků. Opozice protestuje

Na deset tisíc dělníků se sešlo v Ankaře, aby protestovali proti chystaným změnám v tureckém zákoníku práce. Pochod nespokojených dělníků, který mířil k parlamentu, ale zastavila policie. Proti demonstrantům použila vodní děla a slzný plyn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turecká policie zasahuje v Ankaře proti demonstrantům | Foto: AFP, Adem Altan

Na demonstraci zorganizovanou tureckými odbory přijeli do hlavního města dělníci z celé země. Nesouhlasí totiž s navrhovanými změnami zákona, který by podle nich neúměrně posílil práva a pozici zaměstnavatelů.

Během protestu ale dostali organizátoři varování od úřadů, aby se rozešli, protože nemají potřebná povolení. Když neuposlechli, policie proti dělníkům namířila vodní děla. Ti začali na oplátku házet kameny a vejce.

Zásah policejních jednotek už kritizovala turecká média a opozice. Protivládní demonstraci totiž potlačily policejní jednotky poté, co tento týden turecký premiér Erdogan kritizoval dění v Egyptě a vyzval tamní vládu, aby naslouchala svým nespokojeným obyvatelům.

Julie Urbišová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme