,Modlit se v kokpitu za letu je riskantní,‘ řekl turecký pilot. Je přesvědčen, že ho za tento názor vyhodili

Turecká letecká společnost Turkish Airlines dala výpověď pilotovi, který u ní pracoval přes 30 let. Důvod firma neuvedla, ale podle propuštěného pilota to udělala proto, že vyjádřil pochybnosti nad tím, aby bylo pilotům povoleno modlit se za letu. Informoval o tom server turecké televize Halk TV.

Ankara Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Airbus A330 společnosti Turkish Airlines

Turecká letecká společnost Turkish Airlines dala výpověď pilotovi, který u ní pracoval přes 30 let | Zdroj: Profimedia

„Modlit se v kokpitu za letu je riskantní z hlediska bezpečnosti,“ řekl podle turecké televize pilot kopilotovi, který si na něj posléze stěžoval. Podle pilota spolu hovořili také o řízení letadla v době ramadánového půstu, což pilot v případě dlouhých letů rovněž označil za riskantní.

Petříček: Maďarsko a Turecko jsou problematičtí partneři. Snažme se je pochopit, ale nezavírejme oči

Číst článek

„Jsem také muslim, ale za letu by to bylo riskantní (provádět modlitby),“ dodal. Kopilot namítl, že se může odejít modlit z kokpitu stejně, jako odchází na toaletu.

Zatím není jasné, jak by mělo pravidlo pro modlení pilotů za letu vypadat, ani kdy by mělo být zavedeno. O takové možnosti totiž minulý měsíc hovořil pouze na sociální síti Ahmet Bolat z vedení Turkish Airlines.

Na Bolatova slova reagovali někteří uživatelé twitteru, kteří zpochybnili, jak by se v pohybujícím se letadle určoval směr modlitby. Muslimové totiž každodenní modlitby provádějí směrem k Mekce. Někteří se také ptali, v jakou hodinu by se modlitba konala, zda podle času v místě odletu, anebo v čase v místě příletu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme