Turecko chce uspořádat mezinárodní konferenci o Sýrii

O osudu Sýrie chce v blízké době jednat Turecko na mezinárodní konferenci. Plán uspořádat setkání světových a regionálních lídrů oznámil turecký ministr zahraničí Ahmet Davutoğlu. Kde a kdy by se měla konference uspořádat se zatím neví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turecký ministr zahraničí Ahmet Davutoğlu | Zdroj: Reuters

„Nesmíme nechat Sýrii napospas vlastnímu osudu,“ prohlásil turecký ministr zahraničí Davutoğlu. Mezinárodní konference za účasti zemí z regionu Blízkého východu i důležitých světových státníků by podle něj měla ještě zvýšit tlak na syrského prezidenta Bašára Asada.

Turecko se snaží vzít vyjednávání ohledně dění v sousední Sýrii do vlastních rukou poté, co Rusko a Čína v sobotu vetovaly rezoluci Rady bezpečnosti OSN, která vyzývala prezidenta Asada k odstoupení a k ukončení násilí v Sýrii.

Turecká vláda označila toto jednání Rady bezpečnosti za fiasko. Ankara teď navrhuje, aby se konference uskutečnila buď přímo v Turecku, anebo v jiné zemi v regionu. Musí to ale být co nejdříve, zdůraznil ministr Davutoğlu.

Julie Urbišová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme