Turecko chce válku v Sýrii ukončit pozemní operací mezinárodní koalice

Ukončení občanské války v Sýrii podle Turecka není možné bez zapojení pozemních sil. Agentuře Reuters to řekl vysoce postavený turecký vládní úředník. Ankara také přiznala, že o případné pozemní operaci vyjednává s partnery z koalice, která letecky útočí na takzvaný Islámský stát. Týden před začátkem dalších plánovaných jednání mezi syrskou vládou a opozicí se v zemi dál stupňují násilnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelé předměstí Damašku u obrazu syrského prezidenta Bašára Asada | Zdroj: Reuters

„Požadují příměří během týdne. Ale kdo dokáže takové podmínky splnit za týden?“ odmítá návrhy na rychlé zavedení klidu zbraní syrský prezident Bašár Asad.

Turecko a Saúdskou Arábii znovu obvinil z toho, že v Sýrii sledují své vlastní cíle a chtějí jeho zemi destabilizovat.

Asadovi se nelíbí ani případný výsledek mírových jednání s opozicí.

„Plány na vytvoření přechodné vlády znamenají obcházení současné ústavy. Její pozastavení povede k anarchii,“ trvá Asad na tom, že případné změny musí být v souladu se stávající syrskou ústavou.

Z posledních mírových rozhovorů opozice odešla kvůli nedávné ofenzivě vládních vojsk u Aleppa. Další kolo jednání má začít příští čtvrtek.

Turecko a Francie označily útoky na nemocnice v severní Sýrii za válečný zločin

Číst článek

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme