Počet obětí lodního neštěstí na jezeře v Turecku, přes které putují migranti z Íránu, stoupl na 54

Počet obětí lodního neštěstí na východotureckém jezeře Van vystoupal na 54, oznámily v sobotu turecké úřady. Na lodi, která se potopila 27. června, se plavilo 55 až 60 migrantů včetně dětí. Původní bilance byla šest mrtvých, vyšetřovatelé v uplynulých třech týdnech pátrali po pohřešovaných. V souvislosti s incidentem bylo zatčeno pět osob, píše agentura Reuters.

Ankara Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V sobotu bylo z vody vytaženo nejdříve pět těl, tři dospělí a dvě děti, a následně další čtyři utonulí.

Nejméně šest lidí zemřelo a dalších 50 se pohřešuje po potopení lodě s migranty v Turecku

Číst článek

Příčinou neštěstí bylo patrně špatné počasí. Úřady do pátrání zapojily bezpilotní letouny, helikoptéry a potápěče. Vrak lodi objevily minulý týden v hloubce 107 metrů, uvedla agentura AFP.

Jezero Van leží nedaleko hranice s Íránem, kterou migranti přecházejí ve snaze dostat se do Evropy. Plavbu přes rozlehlé jezero zajišťují převáděči, kteří se snaží vyhnout policejním kontrolám na hlídaných cestách. Migrační trasu využívají kromě Íránců hlavně lidé z Afghánistánu, Pákistánu a Bangladéše.

Neštěstí z konce minulého měsíce není na jezeře Van zdaleka prvním. Na konci loňského prosince při potopení jiného plavidla zemřelo sedm lidí a 64 jich bylo zachráněno.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme