Páteční zemětřesení v Řecku a Turecku si vyžádalo nejméně 81 obětí. Záchranné práce pokračují

Páteční zemětřesení v Turecku a Řecku už má nejméně 81 obětí, z toho 79 v Izmiru. Záchranáři v západotureckém velkoměstě pokračují v osmi budovách v úsilí o nalezení dalších lidí, uvedla v pondělí ráno agentura Reuters. Na řecké straně zůstávají jedinými oběťmi silného zemětřesení dva studenti, jejichž těla byla nalezena pod zborcenou zdí na ostrově Samos.

Ankara/Atény Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do záchranářských operací po zemětřesení v Turecku je zapojeno na 5000 lidí | Foto: Murad Sezer | Zdroj: Reuters

Více než 3500 stanů a 13000 lůžek bylo v Turecku poskytnuto lidem, kteří potřebují nouzové přístřeší, uvedla tamní agentura pro řešení katastrofických událostí. Podle této agentury se 962 lidí při otřesech zranilo a více než 740 z nich už bylo propuštěno z nemocnic.

Ještě v sobotu se záchranářům podařilo z trosek osmipatrového domu v Turecku vyprostit živou ženu a tři její děti a v neděli našli v troskách živého sedmdesátiletého muže. Páteční zemětřesení o síle 6,9 stupně mělo epicentrum v Egejském moři, severovýchodně od ostrova Samos.

V Turecku jsou zemětřesení častá. V roce 1999 dva silné otřesy zabily na severozápadě země na 18 000 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme