Turecké úřady prověřují hlášení o volebních podvodech, stíhají už čtyři lidi

Turecké úřady stíhají čtyři lidi z jihovýchodu země kvůli volebním podvodům. Podle agentury Anadolu jsou to tři voliči a pozorovatel z opoziční prokurdské strany, který měl trojici podněcovat k odevzdání falešných hlasů.

Ankara Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda turecké volební komise slíbil, že prošetří všechny případné prohřešky.

KOMENTÁŘ: Erdogan čeká, zda zapálí Turecko

Číst článek

Na sociálních sítích se podle agentury AP objevilo několik videí s podezřelým hlasováním na jihovýchodě Turecka. Tam žije kurdská menšina, která může být pro výsledek parlamentních a prezidentských voleb klíčová.

Obavy z regulérnosti hlasování měly i hlavní opoziční strany. Založily proto vlastní platformu pro pozorování voleb a sčítání budou kontrolovat.

Turecké úřady ale k volbám nevpustily dva pozorovatele Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Šlo o levicové politiky z Německa a Švédka. Ankara to zdůvodnila jejich veřejně vyjadřovanými názory.

Vedoucí delegace OBSE v Turecku tento krok odsoudil s tím, že k volbám by se měli dostat všichni pozorovatelé bez ohledu na své politické přesvědčení.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme