Turecké úřady prověřují hlášení o volebních podvodech, stíhají už čtyři lidi

Turecké úřady stíhají čtyři lidi z jihovýchodu země kvůli volebním podvodům. Podle agentury Anadolu jsou to tři voliči a pozorovatel z opoziční prokurdské strany, který měl trojici podněcovat k odevzdání falešných hlasů.

Ankara Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda turecké volební komise slíbil, že prošetří všechny případné prohřešky.

KOMENTÁŘ: Erdogan čeká, zda zapálí Turecko

Číst článek

Na sociálních sítích se podle agentury AP objevilo několik videí s podezřelým hlasováním na jihovýchodě Turecka. Tam žije kurdská menšina, která může být pro výsledek parlamentních a prezidentských voleb klíčová.

Obavy z regulérnosti hlasování měly i hlavní opoziční strany. Založily proto vlastní platformu pro pozorování voleb a sčítání budou kontrolovat.

Turecké úřady ale k volbám nevpustily dva pozorovatele Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Šlo o levicové politiky z Německa a Švédka. Ankara to zdůvodnila jejich veřejně vyjadřovanými názory.

Vedoucí delegace OBSE v Turecku tento krok odsoudil s tím, že k volbám by se měli dostat všichni pozorovatelé bez ohledu na své politické přesvědčení.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme