Východ Turecka zasáhlo zemětřesení, jeden člověk zemřel pod zřícenou strážní věží

Východní Turecko v neděli postihlo zemětřesení o síle 5,7 stupně. Zemřel jeden člověk a zranilo se dalších devět lidí. S odvoláním na místní představitele o tom informovala agentura Reuters.

Ankara (Aktualizováno: 22:13 14. 6. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turecká média napsala, že otřesy byly zaznamenány odpoledne v provincii Bingöl a pocítili je i v sousedních provinciích Erzurum, Muş, Elazig a Diyarbakir. Centrum otřesů bylo v okresu Karliova, kde bylo poškozeno několik desítek domů.

Oblast mezi Kubou a Jamajkou zasáhlo silné zemětřesení. Úřady stáhly varování před tsunami

Číst článek

Podle střediska pro naléhavé situace se při pádu strážních věží v Kaynarpinaru zranili dva členové ostrahy a jeden z nich později zemřel. Osm lidí utrpělo zranění v okolních vesnicích. Úřady do oblasti poslaly 550 stanů a záchranné týmy včetně vrtulníku se zdravotnickým vybavením.

Turecko má za sebou několik ničivých zemětřesení - v roce 1999 v západotureckém Izmitu při otřesech o síle 7,6 stupně přišlo o život přes 17.000 lidí a půl milionu občanů ztratilo střechu nad hlavou.

Při zemětřesení ve Vanu v roce 2011 zahynulo přes 520 lidí, letos v lednu postihlo provincii Elazig zemětřesení o síle 6,8 stupně a zemřelo při něm více než 40 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme