Turecký důstojník žádá o azyl v USA. Po službě v misi NATO nechce zpět do vlasti

Spojené státy dostaly žádost o azyl od tureckého důstojníka. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na americké představitele. Voják v Americe působil při misi Severoatlantické aliance a turecká vláda ho nyní povolala zpět do vlasti. Důstojník ale návrat domů odmítá. Jde o první takový případ od červencového pokusu o vojenský převrat v Turecku. Po něm turecká vláda pokračuje v čistkách v armádě, policii i justici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

NATO | Foto: Reuters

Případ zatím neznámého důstojníka může ještě zvýšit napětí mezi Spojenými státy a Tureckem, které je pro Washington důležitým spojencem.

Země už spolu vyjednávají o vydání duchovního Fethullaha Gülena, který žije v americkém azylu a kterého turecká vláda viní z organizování červencového neúspěšného puče. Spojené státy zatím Gülena vydat odmítají. Duchovní jakoukoliv vinu odmítá.

Oba případy by mohli zástupci Ankary a Washingtonu projednat ještě v tomto týdnu. Podle tureckých médií přijede do Turecka delegace amerického ministerstva spravedlnosti.

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme