Turecký premiér provokuje před návštěvou Angely Merkelové

Turecký premiér Erdogan znovu důrazně popřel genocidu Arménů v Osmanské říši. Učinil tak v rozhovoru pro německý týdeník Der Spiegel jen pár hodin před příjezdem kancléřky Angely Merkelové do Ankary. Média to hodnotí jako jasnou provokaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Recep Tayyip Erdogan | Foto: OSN

„O genocidě Arménů nemůže být vůbec řeč,“ ohradil se Recep Tayyip Erdogan proti volbě slov, kterou opakovaně použil třeba americký prezident Barack Obama.

Turecký premiér v rozhovoru pro Spiegel navíc pohrozil vypovězením ze země arménským ilegálům, jejichž pobyt zatím úřady tolerovaly.

Počítalo se s tím, že zlepšení turecko-arménských vztahů bude na programu návštěvy kancléřky Merkelové v Ankaře. Premiér Erdogan ovšem vyslal před ostře sledovaným jednáním jedovatý šíp i přímo do Německa. Vyslovil se totiž pro otevření tureckých gymnázií u našich západních sousedů, která by sloužila k upevnění turecké identity přistěhovalců.

Jiří Hošek, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme