Turecký prezident uspěl u německého soudu. Část satirické básně zůstává zakázaná

Pasáže satirické básně německého moderátora Jana Böhmermanna o tureckém prezidentovi Erdoganovi zůstávají v Německu nadále zakázané, rozhodnul zemský soud.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Satiriik Jan Böhmermann

Satiriik Jan Böhmermann | Foto: Franz Richter, Wikimedia Commons CC-BY-3.0

Zemský soud v Hamburku potvrdil předchozí předběžné opatření. Soud tak dal částečně za pravdu žalobě tureckého prezidenta.

Báseň s názvem "Hanlivá kritika" přečetl Jan Böhmermann ve svém pořadu Neo Magazin Royale na jaře loňského roku ve veřejnoprávní televizi ZDF.

V básni spojil osobu tureckého prezidenta Erdogana s dětskou pornografií a pohlavním stykem se zvířaty, výslovně s kozami. Vulgární pasáže Böhmermann nesmí podle rozhodnutí soudu znovu zveřejnit.

Erdogan se dříve domáhal trestního stíhání německého moderátora za urážku představitele cizího státu, což německé právo umožňuje. Stíhání ovšem soud v předcházejícím řízení zamítl.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme