Česko 0:0 USA

Turecký soud k uvěznění šéfky Amnesty International: Kvůli teroristům zůstane za mřížemi

Soud v Istanbulu potvrdil zatčení ředitelky turecké pobočky Amnesty International Idil Eserové. Spolu s dalšími tureckými aktivisty ji zadržela policie na začátku července. Celá skupina právě čekala na seminář o digitální bezpečnosti. Ve vazbě jsou i Švéd a Němec, kteří měli na setkání přednášet. Turecké úřady aktivisty viní ze spolupráce s teroristickou organizací.

Kodaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Idil Eserovou (na snímku z roku 2016) policie zadržela na začátku července, spolu s dalšími tureckými aktivisty. | Zdroj: Profimedia

Zmíněnou teroristickou organizací je podle deníku Hürriyet hnutí duchovního Fetthulaha Gülena, jehož turecká vláda viní z přípravy loňského červencového pokusu o puč.

Erdogan přihlížel bití demonstrantů, ukazuje video. Američané si předvolali tureckého diplomata

Číst článek

Amnesty International je nevládní organizace, která po celém světě sleduje porušování lidských práv a vede proti němu kampaň. V reakci na rozhodnutí istanbulského soudu uvedla, že pravda a spravedlnost se v zemi staly absolutními cizinci.

Za poslední rok při čistkách v Turecku přišlo o práci 100 tisíc lidí a 50 tisíc lidí policie zatkla, včetně politiků, novinářů nebo soudců. 

Ondřej Elbel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme