Turečtí policisté odhalili gang, který nabízel bohatým podnikatelům prostitutky

Turecká policie odhalila v Antalyi gang, který nabízel bohatým podnikatelům prostitutky převážně z Ruska a Ukrajiny, často nezletilé. Ke své práci gang využíval mimo jiné i jachtu, která ve třicátých letech patřila Kemalu Atatürkovi, zakladateli Turecka. Skandál se teď snaží uhladit turecký ministr kultury, který chce přeměnit loď v muzeum.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lodní doprava mezi Bratislavou a Vídní | Foto: Vojtěch Berger

Policie sledovala gang sedm měsíců poté, co dostala tip, že se na lodi odehrávají pochybné večírky. Zatkla osm členů gangu, deset dívek ve věku 16 a 17 let a také několik zákazníků - podnikatelů a úředníků z Ruska, Kyrgyzstánu a Kazachstánu. Mezi zadrženými byl podle tureckého tisku i poradce kazašského premiéra.

Jachtu, na které kdysi trávil čas Atatürk s významnými státními hosty, pronajala turecká vláda v roce 1989 jistému podnikateli na 49 let, a ten ji zase pronajímal dál k soukromým akcím. Po tomto odhalení policie, ale i vláda začala pracovat na zrušení kontraktu.

Pod svou ochranu chce teď historickou památku vzít ministerstvo kultury a plánuje jachtu zpřístupnit veřejnosti jako muzeum.

Julie Urbišová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme