Turečtí policisté odhalili gang, který nabízel bohatým podnikatelům prostitutky

Turecká policie odhalila v Antalyi gang, který nabízel bohatým podnikatelům prostitutky převážně z Ruska a Ukrajiny, často nezletilé. Ke své práci gang využíval mimo jiné i jachtu, která ve třicátých letech patřila Kemalu Atatürkovi, zakladateli Turecka. Skandál se teď snaží uhladit turecký ministr kultury, který chce přeměnit loď v muzeum.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lodní doprava mezi Bratislavou a Vídní

Lodní doprava mezi Bratislavou a Vídní | Foto: Vojtěch Berger

Policie sledovala gang sedm měsíců poté, co dostala tip, že se na lodi odehrávají pochybné večírky. Zatkla osm členů gangu, deset dívek ve věku 16 a 17 let a také několik zákazníků - podnikatelů a úředníků z Ruska, Kyrgyzstánu a Kazachstánu. Mezi zadrženými byl podle tureckého tisku i poradce kazašského premiéra.

Jachtu, na které kdysi trávil čas Atatürk s významnými státními hosty, pronajala turecká vláda v roce 1989 jistému podnikateli na 49 let, a ten ji zase pronajímal dál k soukromým akcím. Po tomto odhalení policie, ale i vláda začala pracovat na zrušení kontraktu.

Pod svou ochranu chce teď historickou památku vzít ministerstvo kultury a plánuje jachtu zpřístupnit veřejnosti jako muzeum.

Julie Urbišová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme