Turečtí studenti byli odsouzeni za demonstraci proti premiérovi

Podmínečný trest odnětí svobody na 15 měsíců s pětiletým odkladem. Takový rozsudek si v Turecku vyslechlo 18 studentů, kteří demonstrovali proti premiérovi Recepu Tayyipu Erdoganovi. Podle soudu se provinili tím, že k demonstraci neměli příslušná povolení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Recep Tayyip Erdogan | Foto: OSN

Skupina studentských aktivistů před dvěma lety demonstrovala proti vládě a premiérovi během otevírání nové budovy na Istanbulské technické univerzitě. Policie tehdy proti studentům tvrdě zasáhla a nejhlasitější z nich zatkla.

Trest, který teď padl po dvouletém procesu, má být podle studentských organizací varováním a zastrašováním studentů před podobnými protivládními akcemi.

K podobnému incidentu ale došlo i nedávno, když se studenti vzbouřili proti zrušení zákazu nošení muslimského šátku na univerzitách. Podle nich jde o narušení sekularity vzdělávání v Turecku. I na této demonstraci minulý měsíc zasahovala policie.

Julie Urbišová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme