V Turíně kvůli bombě dočasně evakuovali 10 tisíc lidí. Pyrotechnici ji během několika hodin zneškodnili

Přes 10 000 obyvatel historického centra Turína se muselo v neděli dopoledne evakuovat kvůli nálezu britské letecké bombě z druhé světové války. S odkazem na místní média o tom informovala agentura Agence France Presse. Pyrotechnikům se podařilo bombu zneškodnit a lidé se kolem 14.0 středoevropského času mohli vrátit do svých domovů.

Turín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příprava okolí pro deaktivaci bomby. Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

V takzvané červené zóně, která se rozprostírala v okolí třídy via Nizza v samotném srdci města, se museli všichni povinně evakuovat. Dalších 50 000 lidí úřady požádaly, aby se vzdálili, nebo aby zůstali od nedělních sedmi hodin ráno doma.

Opatření mělo původně trvat do 16.00, pyrotechnici ale už o několik hodin dříve oznámili, že se jim podařilo nálož zneškodnit. Šlo o anglickou bombu MK IV, v níž se ukrývalo 65 kilogramů dynamitu. Na město ji shodilo spojenecké letectvo před více než 70 lety.

Při zneškodňování bomby úřady také uzavřely letecký prostor nad Turínem a přerušily provoz na hlavním turínském nádraží Porta Nuova.

Pyrotechnici z 32. ženijního pluku alpské brigády Taurinense pak zneškodněnou bombu odvezli do nedalekého města Cirié, kde ji v kontrolovaných podmínkách nechají explodovat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme