Turisté cestující do Řecka o své peníze nepřijdou

Řecko zažilo další protesty. Včera v Aténách stávkovali zaměstnanci státního sektoru a letoví kontroloři. Nelíbí se jim parlamentem schválená důchodová reforma. Potíž je v tom, že turistická sezóna je v plném proudu a čtyřhodinová stávka způsobila problémy stovkám lidí. Letiště v Aténách muselo zrušit 60 domácích i mezinárodních letů a více než 130 odložit. O několik hodin se tak opozdily odlety i návraty českých turistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řecko, Kefalonie | Foto: Tomáš Vodňanský

Včera bylo podle Tomia Okamury z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur posunuto nebo různě upraveno devět letů. Delší zdržení bylo přitom u dvou z těchto letů – na ostrov Kos činilo zpoždění pět až šest hodin a na ostrov Zakynthos čtyři hodiny.

V Řecku ale klid v nejbližších dnech rozhodně nebude. Zaměstnanci státních nemocnic plánují pětidenní stávku už na příští týden. Lékařská péče by měla být pro české turisty v době stávky dostupná, přinejmenším urgentní péče.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomio Okamura o aktuální situaci v Řecku na Rádiu Česko.mp3

Rušit dovolenou Tomio Okamura klientům cestovních kanceláří nedoporučuje.

„Chci ubezpečit všechny klienty, že nikdy nemůžou přijít o peníze či o zájezd. Legislativa Evropské unie je pevně na jejich straně i v případě mimořádných událostí. Cestovní kancelář nebo letecká společnost jim musí buď nabídnout alternativu, nebo vrátit peníze v případě, že by byl zájezd například úplně zrušen,“ řekl Tomio Okamura.

V červnu byl podle jeho slov meziroční pokles cen zájezdů „last minute“ do Řecka o 13 procent. „Last minuty do Řecka byly vůbec nejlevnější v historii,“ uvedl.

Tomáš Pavlíček, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme