Tuskova platforma vsadila v předvolební kampani na špatný stav polských silnic

Dva týdny před parlamentními volbami v Polsku v průzkumech vede strana Právo a spravedlnost premiéra Jaroslawa Kaczyńského. Podle ankety pro týdeník Wprost by získala až 41 procent hlasů. Hlavní opoziční strana - Občanská platforma - ztrácí devět bodů a horečnatě hledá témata, kterými by oslovila voliče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palác Kultury a vědy | Foto: Pavel Novák

Věčným polským tématem je katastrofální stav silnic a dálnic. Občanská platforma vyčetla vládě Jaroslawa Kaczyńského, že svou nečinností spoluzavinila smrt 14 tisíc lidí za minulé dva roky. Odborníci z platformy ale neumějí číst statistiky, které říkají, že na silnicích zahynulo 11 tisíc lidí, což je dlouholetý průměr.

Platforma musela své údaje v předvolebním spotu opravit, ale u tématu silnic zůstala. Předseda platformy Donald Tusk kritizoval, že vláda nakoupila a rozmístila obrovské množství fotoradarů, které mají všechny sledovat.

"Pouze člověk, který nemá řidičák, může vydávat peníze na fotoradary a ne na opravu cest," prohlásil Tusk v narážce na to, že premiér Kaczyński nemá řidičský průkaz. Politologové ale připomínají, že oprávnění řídit motorové vozidlo nemusí svědčit o zázračných politických schopnostech a naopak.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme