Tvrdé boje u Kandaháru

Nejméně 13 obětí a značný počet zraněných si vyžádaly pokračující tvrdé boje o kandahárské letiště a jižní předměstí města Kandaháru. Uvedla to afghánská agentura AIP s odvoláním na talibanského mluvčího. O letiště v Kandaháru svádějí od včerejška těžké boje paštunští bojovníci s oddíly Talibanu a organizace Al-Káida. Oblast podle agentur také intenzivně bombardují americké bitevní letouny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

američtí vojáci v jižním Afghánistánu | Zdroj: ČTK

V Afghánistánu začala operovat první skupina francouzských vojáků. Podle pařížského ministerstva obrany je předsunutá skupina čtyřiceti mužů na letišti v severoafghánském městě Mazáre Šaríf. Jejím úkolem bude dbát na bezpečnost v okolí letiště po dobu oprav přistávací plochy. Letiště by poté mělo sloužit humanitárním organizacím při přepravě pomoci do Afghánistánu. Z francouzského přístavu Toulone také včera vyplula do Indického oceánu letadlová loď Charles de Gaulle. Z Indického oceánu už americkou odvetnou akci podporuje jedna francouzská zásobovací loď a jedno špionážní plavidlo.

Markéta Kaclová, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme