Tvrdé střety policie a odpůrců jaderného transportu

Vlak s recyklovaným jaderným odpadem, který míří z Francie do úložiště v německém Gorlebenu, provázejí srážky demonstrantů s policií. Pokus protiatomových aktivistů vlak zastavit vlastními těly dovedl policii k použití vodních děl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aktivisté ve městě Dannebergu zapálili několik policejních aut a vrhali proti policistům kameny a světlice. Pět set aktivistů policie zadržela. Bezpečný průjezd jaderného konvoje má v Dolním Sasku zajistit 15 tisíc policistů. Právě v Dannenbergu má být jaderný odpad přeložen z vlaku na silniční vozidla. Transport sleduje také zpravodaj Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu David Šťáhlavský.

Silnice, kudy má vést zbytek trasy jaderného nákladu vezeného automobily, jsou blokovány zemědělci sympatizujícími s ekology. Ti odmítají atomovou energii jako takovou a viní německého ministra životního prostředí ze zrady zásad Zelených.

Nejnovější informace od našeho zpravodaje hovoří o tom, že vlak uvízl asi padesát kilometrů před cílem. Jeho pouti zabránili demonstranté, kteří se doslova přikovali ke kolejím. K jejich vyproštění proto musí policisté použít autogen.

Milan Kopp, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme