Tvrdé střety policie a odpůrců jaderného transportu

Vlak s recyklovaným jaderným odpadem, který míří z Francie do úložiště v německém Gorlebenu, provázejí srážky demonstrantů s policií. Pokus protiatomových aktivistů vlak zastavit vlastními těly dovedl policii k použití vodních děl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aktivisté ve městě Dannebergu zapálili několik policejních aut a vrhali proti policistům kameny a světlice. Pět set aktivistů policie zadržela. Bezpečný průjezd jaderného konvoje má v Dolním Sasku zajistit 15 tisíc policistů. Právě v Dannenbergu má být jaderný odpad přeložen z vlaku na silniční vozidla. Transport sleduje také zpravodaj Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu David Šťáhlavský.

Silnice, kudy má vést zbytek trasy jaderného nákladu vezeného automobily, jsou blokovány zemědělci sympatizujícími s ekology. Ti odmítají atomovou energii jako takovou a viní německého ministra životního prostředí ze zrady zásad Zelených.

Nejnovější informace od našeho zpravodaje hovoří o tom, že vlak uvízl asi padesát kilometrů před cílem. Jeho pouti zabránili demonstranté, kteří se doslova přikovali ke kolejím. K jejich vyproštění proto musí policisté použít autogen.

Milan Kopp, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme