Tvrdík bude jednat o postoji Česka k Iráku

Ministr obrany Jaroslav Tvrdík dnes ve Washingtonu zahajuje jednání s nejvyššími představiteli Pentagonu. Na programu, který bude sledovat náš zpravodaj Miroslav Konvalina, je řada citlivých témat, včetně odloženého rozhodnutí o tom, zda česká armáda nakoupí stíhačky. Jaroslav Tvrdík se dnes mimojiné setká s ministrem obrany Donaldem Rumsfeldem, kterého bude především zajímat postoj České republiky k Iráku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Tvrdík | Foto: Úřad vlády ČR

Ministři mají jednat o reformě české armády a přípravách na pražský summit NATO. Dobře informované diplomatické zdroje Českému rozhlasu potvrdily, že Američané očekávají ubezpečení představitele vlády o tom, že budoucí kroky České republiky týkající se stíhaček budou dostatečně průhledné. Američané asi ocení politické a vojenské zapojení Česka do války proti teroru, ale plány na omezení našich misí v Afghánistánu a v Kuvajtu podle nich nepřicházejí ve vhodné době.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme