Twitter: Reuters a AP nám pomůžou doplnit kontext, doufáme v omezení dezinformací

Technologická společnost Twitter začne v rámci boje s dezinformacemi na své stejnojmenné platformě spolupracovat s významnými světovými tiskovými agenturami Reuters a Associated Press (AP). Agentury budou na síti poskytovat kontext k informacím, o nichž se bude ve svých příspěvcích zmiňovat velké množství uživatelů. Twitter doufá, že nová funkce omezí šíření dezinformací na jeho sociální síti, za což opakovaně sklízí kritiku.

San Francisco Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V nezměněné podobě zůstane dosavadní práce dalšího týmu moderátorů Twitteru, kteří sledují, zda příspěvky neporušují pravidla sociální sítě | Foto: Kacper Pempel | Zdroj: Reuters

Twitter v prohlášení uvedl, že spolupráce s agenturami zajistí, že budou na jeho platformě rychle dostupné přesné a důvěryhodné informace „když se povedou spory o faktech“.

„Namísto toho, abychom čekali, než se něco stane virálním, bude Twitter poskytovat kontext k diskusím s tím, jak se budou vyvíjet,“ uvedla firma a dodala, že hodlá i předvídat směr, kterým by se konverzace mohly začít ubírat.

Twitter je odpovědný za obsah vytvořený svými uživateli, konstatovala indická vláda. Rozhodne soud

Číst článek

V současné chvíli Twitter reaguje na rychle se rozvíjející konverzace o určitých tématech tak, že jeho tým začne vyhledávat spolehlivé zdroje a nabízet je uživatelům, aby zabránil šíření případných dezinformací.

Spolehlivý kontext

Nově oznámená spolupráce „zvýší rozsah a rychlost“ těchto zásahů tím, že zvýší „kapacitu přidávat spolehlivý kontext do konverzací“, vysvětlila firma. Od spolupráce se zvučnými jmény agentur Reuters a Associated Press si slibuje zvýšení důvěryhodnosti poskytovaných informací, jelikož nynější vnitřní tým Twitteru „nemá specifickou expertizu nebo přístup k dostatečnému množství uznávaného zpravodajství“.

Twitter letos zahájil také provoz systému Birdwatch, který je založen na práci dobrovolníků. Ti prochází příspěvky a označují takové, které jsou podle nich zavádějící.

V nezměněné podobě zůstane dosavadní práce dalšího týmu moderátorů Twitteru, kteří sledují, zda příspěvky neporušují pravidla sociální sítě. Ty například zakazují sdílet zmanipulované novinové články, dezinformace o volbách nebo násilný či nenávistný obsah.

Podle studie Newyorské univerzity z loňského roku Twitter zaměstnává celkem asi 1500 moderátorů. Na sociální síti je každý den aktivních necelých 200 milionů uživatelů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme