Středoškoláka během Trumpova projevu odvedla ochranka. Za prezidentem nevěřícně kroutil hlavou

Americký středoškolák se postaral o rozruch při projevu prezidenta Donalda Trumpa. Když šéf Bílého domu promlouval v Montaně, sedmnáctiletý Tyler Linfesty se na tribuně přímo za prezidentem šklebil a nesouhlasně kroutil hlavou. V nadšeném davu jako jediný netleskal. Krátce na to k němu přišla žena z Trumpova týmu a řekla, že ho nahradí. Odejít museli i jeho dva kamarádi.

Video Billing (Montana, USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Student Tyler Linfesty (uprostřed v kostkované košili) na sebe upozornil výrazy, při Trumpově projevu v Montaně. | Foto: Kevin Lamarque | Zdroj: Reuters

Tyler Linfesty na tribuně vyčníval už svým oblečením. V proužkované košili a bez jakéhokoli předmětu na Trumpovu podporu byl v davu za prezidentem nápadný.

Prezident Donald Trump při projevu v Rimrock Auto Aréně v Montaně. V davu za ním Tyler Linfesty v kostkované košili. | Foto: Kevin Lamarque | Zdroj: Reuters

Ostatní měli čepice a transparenty s Trumpovým heslem „Make America Great Again“ nebo placky se jménem viceprezidenta Mika Pence.

Přímo v záběru

Linfesty stál v záběru přímo za Trumpovým pravým ramenem a televizní kamery ho snímaly téměř pořád. Když prezident v aréně ve stotisícovém městě Billing v Montaně začal mluvit o ekonomice, dav za ním propukl v jásot. Tedy až na Tylera.

„Máme nejlepší ekonomiku v dějinách,“ prohlásil Trump a vzbudil tím u mladíka udivený výraz.

„Burza je rekordně vysoko,“ pokračoval. „Nezaměstnanost je rekordně nízko.“ Přitom Linfesty pozdvihnul obočí a prohlásil neslyšné: „To jako fakt?“

A pokračoval v tom, kdykoli prezident řekl něco, s čím nesouhlasil. „Opravdu tohle řekl? Fakt tohle stalo?“

To vše v přímém přenosu.

Tyler americkým médiím řekl, že vůbec neplánovat prezidenta „trollit“. I když není jeho fanoušek, nechtěl promarnit šanci prezidenta vidět naživo.

V den projevu se dozvěděl, že se dostal mezi VIP hosty a bude mít možnost se s Trumpem vyfotit. „Než jsme se vyfotili s Trumpem a potřásli si s ním rukou, požádal jsem, jestli bychom mohli sedět za ním,“ řekl Linfesty deníku Washington Post. „Neměl jsem tušení, že budu sedět přímo za Trumpovým ramenem. Nevěděl jsem, že budu v přiblíženém záběru,“ dodal.

„Neměl jsem v plánu ho trollit nebo nějak protestovat. Když jsem slyšel něco, s čím jsem nesouhlasil, viditelně jsem to dal znát. Musel jsem být sám sebou. Nebudu předstírat, že něco podporuji, když to není pravda,“ řekl dál médiím.

Chvilku na to přišla za Linfestym na tribunu žena v černých šatech a řekla mu, že ho vystřídá. „Viděl jsem, jak přichází zleva, a jen jsem zaslechl, že mě hned nahradí,“ popsal student. „Věděl jsem, že mě nahrazují, protože jsem nebyl dostatečně nadšený. Nezkoušel jsem odporovat.“

Tajná služba a místní policie pak Tylera vyvedla. Zkontrolovali jeho doklady, zadrželi asi na deset minut a pak ho požádali, aby odešel a už se nevracel.

Záběry Linfestyho nesouhlasného šklebení se okamžitě začaly šířit na sociálních sítích. Chlapec v košili má svůj hashtag a dává rozhovory význačným médiím, včetně televize CNN.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme