Tymošenková napadne Janukovyčovo vítězství u soudu

Ukrajinská premiérka poprvé od své prohry v prezidentských volbách veřejně promluvila. Hlasování Julija Tymošenková napadne u soudu, nikoli v ulicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinská premiérka Julija Tymošenková učinila prohlášení k výsledkům prezidentských voleb | Foto: AFP

"Na základě důkazů jsem přijala jediné možné řešení. Nemám jinou možnost, než výsledky voleb napadnout u soudu. Nejít k soudu by znamenalo nechat Ukrajinu bez boje a napospas zločincům. Nebudu vyzývat k dalšímu mejdanu a nedopustím veřejné protesty," řekla doslova Tymošenková.

Volební podvody, kterých se měl údajně její rival Viktor Janukovič dopustit, mají Tymošenkové u soudu potvrdit někteří mezinárodní pozorovatelé, včetně těch z mise OBSE.

Její mluvčí ale reagoval s tím, že neví o žádném pozorovateli, který by premiérku podpořil. K obvinění Tymošenkové se vyjádřila i přední představitelka Janukovyčovy Strany Regionů Anna Germanová. Podle ní chce jen poražená kandidátka vyjednávat o své politické budoucnosti.

Strana Blok Julie Tymošenkové ale předpokládá, že mohlo dojít ke zfalšování i milionu hlasovacích lístků. Potvrdily se tak obavy, že poražený kandidát volební výsledky neuzná a že nejistota na Ukrajině s volbami neskončí.

Lubica Bergmanová, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme