Tymošenková svolila k prohlídce i za přítomnosti ukrajinských lékařů

Vězněná ukrajinská expremiérka Julija Tymošenková k sobě nechtěla pustit lékaře, kteří kvůli ní přijeli ze zahraničí. Nelíbilo se jí, že k Němcům a Kanaďanům se přidalo i několik ukrajinských lékařů. Nakonec ji ale vězeňská služba přesvědčila, aby v týmu byli i Ukrajinci, a vyšetření mohlo začít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstkyně ukrajinského ministra zdravotnictví Raisa Mojsenková (vlevo) s týmem zahraničních lékařů | Zdroj: Reuters

Julija Tymošenková si ve vězení stěžuje na bolesti bederní páteře. Ukrajinské lékaře ale odmítá jako nedůvěryhodné. Prokuratura proto na její žádost pozvala zahraniční experty.

Vězeňská správa trvala na tom, že podle předpisů musí na jakékoliv vyšetření nebo léčbu dohlížet vězeňští lékaři. Proti nim Tymošenková podle svého obhájce nic nemá, nevěří ale lékařům z ministerstva zdravotnictví. Podle jednoho z německých specialistů se obávala, že výsledky prohlídky zfalšují.

Vůdkyně opozice a bývalá ukrajinská premiérka si odpykává sedmiletý trest za to, že uzavřela údajně nevýhodné smlouvy o dodávkách ruského plynu v roce 2009. Označuje to ale za vykonstruovaný politický proces.

David Koubek, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme