Tymošenkovou převezou do charkovské nemocnice, léčit ji ale budou Němci

Ukrajinská expremiérka Julia Tymošenková se bude léčit mimo vězení, zůstane ale na Ukrajině. Opoziční politička s tím předběžně souhlasila. Doposud léčbu na Ukrajině odmítala a požadovala převoz na kliniku v Berlíně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinská expremiérka Julija Tymošenková v charkovské nemocnici ukazuje modřiny, které jí údajně způsobili dozorci | Zdroj: ČTK

Julia Tymošenková trpí už delší dobu bolestmi páteře. Ve vězení ji opět navštívili němečtí lékaři a politička souhlasila, že se nechá převézt do nemocnice v Charkově. Léčbu povedou němečtí experti, kterým budou asistovat také ukrajinští kolegové. Stěhování z vězení do nemocnice je v plánu příští úterý.

Německo opakovaně nabízelo, že se léčby vězněné expremiérky ujme. Ukrajina to vždy odmítla. Němečtí politici hlasitě poukazují na to, že ukrajinská vláda zneužívá justici k neutralizaci opozice.

Právě podmínky věznění bývalé premiérky jsou důvodem bojkotu zápasů fotbalového EURA hraných na Ukrajině. K takovému kroku se už rozhodla řada evropských politiků. Ukrajinský premiér Azarov je vyzval, aby si to ještě rozmysleli.

Prezident Viktor Janukovyč zase vyhrožuje Berlínu, že pokud by kvůli Tymošenkové nepodpořil dohodu o přidružení Ukrajiny k Evropské unii, omezí německým firmám přístup na ukrajinský trh.

Igor Maňour, Klára Stejskalová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme