U Bangladéše se převrhla loď s Rohingy. Dvanáct lidí přišlo o život

Nejméně 12 lidí v neděli zemřelo, když se u Bangladéše převrhla loď s Rohingy prchajícími z Barmy. Bilanci obětí v pondělí s odvoláním na bangladéšskou pobřežní stráž upřesnila agentura AFP. Stále se ale pohřešují desítky osob.

Dháka (Aktualizováno: 6:19 9. 10. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rohingská rodina uprchla z Barmy do Bangladéše, v pozadí kouř z rohingských vesnic v Barmě

Rohingská rodina uprchla z Barmy do Bangladéše, v pozadí kouř z rohingských vesnic v Barmě | Foto: Danish Siddiqui | Zdroj: Reuters

Na palubě bylo kolem 100 lidí a z toho přibližně 60 dětí, tvrdí přeživší, kterých je nejméně 11. Nalezená těla patří deseti dětem, jedné ženě a jednomu muži.

Přetížené plavidlo se převrátilo v neděli večer u ústí hraniční řeky Naf u jižního cípu Bangladéše. Nejde přitom o první podobnou nehodu.

OSN v pátek upozornila, že menšinoví muslimští Rohingové nadále utíkají z většinově buddhistické Barmy do sousední Bangladéše. Před poslední vlnou násilností, rozpoutanou na konci srpna, jich už uprchlo přes půl milionu. Podle odhadů do Bangladéše denně z Arakanského státu na západě Barmy přichází či připlouvá okolo dvou tisícovek Rohingů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme