U Českých aerolinií se prý cvičili dva Arabové

Na leteckém trenažéru Českých aeroliní se cvičili dva muži arabského původu. České tajné služby potvrdily, že v žádném případě nejsou teroristy ani na ně nejsou nijak napojeni. Uvedl to mluvčí leteckého dopravce Daniel Plovajko. Informaci o tom, že loni a začátkem letošního roku si měli na trenažéru Boeingu 737 zaplatit několik lekcí dva lidé s libanonskými pasy, přinesl dnešní tisk. Mluvčí ČSA dodal, že tajné služby nyní prověřují všechny piloty i renomovaných zahraničních aerolinek, kteří se na trenažéru školili.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle ředitele vnějších vztahů ČSA Daniela Plovajka se ale nejednalo o výcvik pilotů. "Takovéto služby České aerolinie nikdy nikomu neposkytovaly. V minulosti bylo možné, aby určití vybraní klienti si zaplatili několik málo hodin letu v doprovodu instruktora, ale spíše se jednalo o let pro zábavu anebo z určitého zájmu o létání jako takové."

Plovajko Českému rozhlasu také potvrdil, že žádný z mužů nebyl spojen s teroristickými organizacemi. "Já bych chtěl zdůraznit, že všichni tito lidé, kteří v minulosti byli na trenažéru, byli prověřeni. V dnešní době dokonce byli prověřeni také tajnými službami a bylo potvrzeno, že neměli jakékoli spojitosti a vazby na teroristické organizace."

Markéta Kaclová, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme