U Českých aerolinií se prý cvičili dva Arabové

Na leteckém trenažéru Českých aeroliní se cvičili dva muži arabského původu. České tajné služby potvrdily, že v žádném případě nejsou teroristy ani na ně nejsou nijak napojeni. Uvedl to mluvčí leteckého dopravce Daniel Plovajko. Informaci o tom, že loni a začátkem letošního roku si měli na trenažéru Boeingu 737 zaplatit několik lekcí dva lidé s libanonskými pasy, přinesl dnešní tisk. Mluvčí ČSA dodal, že tajné služby nyní prověřují všechny piloty i renomovaných zahraničních aerolinek, kteří se na trenažéru školili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle ředitele vnějších vztahů ČSA Daniela Plovajka se ale nejednalo o výcvik pilotů. "Takovéto služby České aerolinie nikdy nikomu neposkytovaly. V minulosti bylo možné, aby určití vybraní klienti si zaplatili několik málo hodin letu v doprovodu instruktora, ale spíše se jednalo o let pro zábavu anebo z určitého zájmu o létání jako takové."

Plovajko Českému rozhlasu také potvrdil, že žádný z mužů nebyl spojen s teroristickými organizacemi. "Já bych chtěl zdůraznit, že všichni tito lidé, kteří v minulosti byli na trenažéru, byli prověřeni. V dnešní době dokonce byli prověřeni také tajnými službami a bylo potvrzeno, že neměli jakékoli spojitosti a vazby na teroristické organizace."

Markéta Kaclová, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme