U Chicaga opět zněl česko-slovenský rock

Ženský půvab modelky a moderátorky Jitky Kocurové, středoevropský humor baviče a moderátora Zdeňka Izera a povědomá muzika kapel a zpěváků se v noci na dnešek snoubily na česko-slovenském hudebním festivalu v Yorkville u Chicaga. Sobotní program naplnil zpěvák Michal David, krajanská rocková kapela Doggy Bag z Chicaga a slovenská skupina Horkýže Slíže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rockfest v Yorkville | Foto: Miroslav Konvalina

Stejně jako loni přijel do Spojených států moderovat Rockfest bavič Zdeněk Izer, kterému letos pomáhá modelka Jitka Kocurová. Oba měli na začátku Rockfestu nelehký úkol, totiž překonat rozčarování fanoušků z toho, že nepřijela skupina Kabát.

Martina Šmerdová přijela až ze Severní Karolíny, aby slyšela písničky Michala Davida, se kterými v Českých Budějovicích vyrůstala. "Když jste v Americe a nevidíte Čecha, tak vám to trochu chybí. Hlavně zábava, protože Američani se neumí bavit," říká Martina.

Michal David se stal hvězdou prvního festivalového večera. Před pódiem tancovali i mladí lidé, kteří mají jindy jiný hudební vkus, ale vzpomínka na domov byla mocnější. V neděli festival končí vystoupením skupiny Vidiek. V odpoledním programu se ředstaví také bluesové trio se zpěvákem Michalem Prokopem.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme