U Curychu se zřítilo letadlo, 24 lidí zahynulo

Čtyřiadvacet osob zahynulo a další utrpěly zranění při leteckém neštěstí ve Švýcarsku. Malé dopravní letadlo s osmadvaceti cestujícími a pěti členy posádky na palubě se v sobotu večer po letu z Berlína zřítilo u curyšského letiště. Policie několik kilometrů od přistávací dráhy objevila devět živých lidí z letadla, dalších 14 bylo původně pohřešováno. Vpodvečer byla těla i těchto obětí nalezena a vyproštěna z trosek.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

RJ-100 Avro Jumbolino

RJ-100 Avro Jumbolino | Zdroj: ČTK

Z osob, které přežily, jsou dva zranění v kritickém stavu. Na palubě zříceného stroje bylo nejvíce Němců a Švýcarů. Mezi pasažéry byli také Izraelci, Nizozemci a po jednom občanu USA, Kanady, Ghany, Rakouska, Švédska a Španělska. Oběťmi jsou i prominenti, například americká zpěvačka Melanie Thorntonová, která po Evropě absolvovala předvánoční reklamní kampaň na Coca-Colu, dále místostarosta Jeruzaléma a profesoři jeruzalémské univerzity.

Letadlo typu RJ-100 Avro Jumbolino patřící letecké společnosti Crossair se zřítilo krátce po 22. hodině v lesnaté oblasti nad obcí Birchwill, když se chystalo k přistání. Stroj seřízl všechny stromy v délce asi deseti metrů a pak se rozpadl na několik kusů. Kokpit a zadní část zůstaly poměrně zachovány. Na místě byly nalezeny dvě černé skříňky, jejichž obsah se nyní analyzuje, aby se zjistila příčina neštěstí.

Příčina pádu letounu se zatím vyšetřuje, úřad pro civilní letectví pouze uvedl, že počasí v době nehody bylo velmi špatné a větrné. Policie nemá žádné důkazy o tom, že šlo o teroristický útok. Havárie znamená velké problémy pro Crossair, který nedávno převzal většinu letů provozovaných zkrachovalým Swissairem.

Kateřina Pospíšilová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme