U Dánska ztroskotala loď plující pod slovenskou vlajkou

V průlivu mezi Dánskem a Německem včera ztroskotala obchodní loď plující pod slovenskou vlajkou. Potvrzeno je zatím utonutí jednoho námořníka. Podle dánských médií byli všichni členové posádky Turci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dánští záchranáři převážejí člena havarované lodi | Foto: AFP

Nákladní loď Omer N s jedenáctičlennou posádkou se na údajně klidném a přehledném moři dostala ze zatím neznámých důvodů do potíží. Ztroskotala zhruba v 16. hodin SEČ nedaleko jihodánského přístavu Gedser, asi 30 kilometrů od pobřeží.

Jeden námořník zahynul již krátce po nehodě a tři další zachránila kolem plující ruská loď. Sedm členů posádky však zůstalo po převrácení lodi na pravobok uvězněno v trupu a naděje na jejich záchranu je minimální.

Podle dánských záchranářů dosahuje teplota vody Baltského moře v oblasti havárie devět až deset stupňů a člověk v takové vodě obvykle nepřežije déle než čtyři či pět hodin. Dánům při akci pomáhají i švédští a němečtí záchranáři.

Martin Hromádka, Tomáš Sniegoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme