U Francie se zřítil do moře airbus při zkušebním letu

Dopravní letadlo Airbus A320 spadlo dnes v podvečer do moře několik kilometrů od jihofrancouzského pobřeží. Stroj byl právě na zkušebním letu a na jeho palubě se tak nacházelo pouze sedm lidí. Záchranářům se zatím podařilo objevit mrtvé tělo jednoho z nich.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

francouzští záchranáři vynášejí tělo oběti letecké katastrofy | Foto: AFP

Stroj novozélandské společnosti Air New Zealand vyletěl z Perpignanu u španělských hranic, kde byl na technické kontrole. Havaroval okolo 17. hodiny poblíž města Saint-Cyprien.

Nehodu nahlásilo civilní plavidlo, které se tou dobou nacházelo poblíž. Francouzské námořnictvo ale při pátrací akci nenašlo žádné živé účastníky nehody. Dva z lidí na palubě byli Němci a pět pocházelo z Nového Zélandu.

Letoun byl starý pouze tři roky a technici jej ve Francii připravovali po ukončeném pronájmu německé společnosti XL Airways Germany pro službu zpět u Air New Zealand. Před tím ho provozovala dnes již neexistující novozélandská nízkonákladová společnost Freedom Air ze skupiny Air New Zealand.

Airbus A320 je jedno z nejběžnějších letadel používaných pro lety na krátké a střední vzdálenosti. V závislosti na verzi pojme 132 až 220 cestujících. Momentálně létá ve světě přes 3500 strojů tohoto typu. Vyrábí se od roku 1987.

Martin Hromádka, Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme