U Ježíšova hrobu v Jeruzalémě se střílelo

Vážné zranění utrpěl turista, který se v jeruzalémské bazilice Božího hrobu dostal do konfliktu s izraelskou policií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ulice Jeruzaléma | Foto: Břetislav Tureček | Zdroj: Český rozhlas

Podle svědků cizinec zaútočil nožem na kněze a na policistu. Ten ho vyzval k odchodu, protože místo údajného pohřbení Ježíše Krista se pro návštěvníky zavíralo. Muž zákona poté na útočníka vystřelil. Je to velmi ojedinělý incident. Policie v bazilice musí občas zasahovat při fyzických konfliktech kněží z jednotlivých znesvářených církví.

Vážně zraněný muž skončil v nemocnici se zásahem do hrudníku a do břicha a už má za sebou operaci. O jeho národnosti a motivech zatím nebyly žádné údaje zveřejněny. Do Izraele přijel jenom pár hodin před incidentem. Jak už policie zjistila, nůž si koupil nedaleko chrámu a ukryl ho do oděvu. Když nůž poprvé vytáhl v kostele, policisté se ho nejprve snažili zneškodnit slzným plynem.

Bazilika Božího hrobu leží ve Starém Městě, které Izrael spolu s celou východní částí Jeruzaléma okupuje od roku 1967. Izraelští policisté dohlížejí na pořádek v kostele, protože k němu každý den přicházejí tisíce turistů a křesťanských poutníků.

Břetislav Tureček, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme