U Krakova se mlze srazilo přes 60 automobilů

U polského Krakova se v mlze srazilo přes 60 aut. Dvě desítky lidí byly zraněny, z toho čtyři těžce. Podle policie největší podíl na počtu havarovaných vozů má zvědavost řidičů. Ti, kteří jeli v protějším pruhu, totiž začali brzdit a chtěli si prohlédnout, co se na silnici stalo. Hromadná srážka na několik hodin zablokovala jednu z nejdůležitějších dopravních tepen v zemi - jižní obchvat Krakova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní nehoda | Foto: Vladislav Galgonek

Nejméně 20 zraněných, z toho čtyři těžce - dva z nich bojují o život. To je bilance řetězové havárie, ke které došlo kolem osmé hodiny ráno u Krakova, na frekventované silnici vedoucí do střediska zimních sportů v Zakopaném.

Kapitán Piotr Milian z krakovské policie popsal nevídanou scénu takto: "To všechno, co vidíte, je výsledek hromadné srážky. Nejprve se tady srazila tři auta - na tomto místě bylo největší náledí, a pak už do sebe řidiči naráželi jeden za druhým."

Podle svědků se nejprve v husté mlze, kdy nebylo vidět ani na půl metru, srazilo osobní auto s nákladním. Do nich narazilo několik desítek dalších aut, některá z nich náraz vymrštil do protisměru, kde se zastavila o protijedoucí auta.

55 vozidel odvezla odtahová služba rovnou na vrakoviště. Silnici blokovaly osm hodin a v celé oblasti Krakovska vznikly obrovské dopravní zácpy.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme