U Krakova se mlze srazilo přes 60 automobilů

U polského Krakova se v mlze srazilo přes 60 aut. Dvě desítky lidí byly zraněny, z toho čtyři těžce. Podle policie největší podíl na počtu havarovaných vozů má zvědavost řidičů. Ti, kteří jeli v protějším pruhu, totiž začali brzdit a chtěli si prohlédnout, co se na silnici stalo. Hromadná srážka na několik hodin zablokovala jednu z nejdůležitějších dopravních tepen v zemi - jižní obchvat Krakova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní nehoda | Foto: Vladislav Galgonek

Nejméně 20 zraněných, z toho čtyři těžce - dva z nich bojují o život. To je bilance řetězové havárie, ke které došlo kolem osmé hodiny ráno u Krakova, na frekventované silnici vedoucí do střediska zimních sportů v Zakopaném.

Kapitán Piotr Milian z krakovské policie popsal nevídanou scénu takto: "To všechno, co vidíte, je výsledek hromadné srážky. Nejprve se tady srazila tři auta - na tomto místě bylo největší náledí, a pak už do sebe řidiči naráželi jeden za druhým."

Podle svědků se nejprve v husté mlze, kdy nebylo vidět ani na půl metru, srazilo osobní auto s nákladním. Do nich narazilo několik desítek dalších aut, některá z nich náraz vymrštil do protisměru, kde se zastavila o protijedoucí auta.

55 vozidel odvezla odtahová služba rovnou na vrakoviště. Silnici blokovaly osm hodin a v celé oblasti Krakovska vznikly obrovské dopravní zácpy.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme