U londýnského soudu stížnost na britské kontroly v Ruzyni

Londýnský vrchní soud začal projednávat stížnost na diskriminační postup britských imigračních úředníků vůči českým Romům na pražském ruzyňském letišti. Žalobu podalo sdružení organizací ochránců lidských práv Liberty se sídlem v Londýně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní letoun | Foto: ČTK/EPA

Jeho právníci zastupují šest českých Romů, kteří byli loni v červenci na ruzyňském letišti vystaveni podle nich ponižujícímu zacházení. S kontrolami britských úředníků na ruzyňském letišti od počátku nesouhlasí organizace zabývající se lidskými právy.

Podle Pavla Bílka z Českého helsinského výboru je otázkou, zda soudní pře prokáže rasistický podklad při rozhodování imigračních úředníků.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Bílek: Prokazování rasistických pohnutek

"Pokud by soud dospěl k tomu, že alespoň v některé z těch kauz takovýmto diskriminizujícím způsobem jednáno a zasahováno bylo, pak by to myslím byl velmi významný argument, který by podpořil to, co my požadujeme od počátku, tedy zrušení, neoprávněnost, neexistenci těch kontrol jako takových," uvedl Bílek pro Radiožurnál.

Milan Kopp, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme