U Mariupolu se v noci opět bojovalo, povstalci hlásí jednu civilní oběť

Navzdory dohodě o příměří ani v noci na dnešek neustaly přestřelky u azovského přístavu Mariupolu na jihu Doněcké oblasti. Oznámila to ukrajinská televize s odvoláním na zprávu armádního velení. Povstalci boje na jižním úseku donbaské fronty potvrdili s tím, že obětí údajného armádního ostřelování se stal jeden civilista. Ztráty a zraněné hlásí také ukrajinská armáda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinští vojáci srocení kolem děla. Snímek z obce Urzuf, která se nachází západně od Mariupolu | Zdroj: Reuters

Na pozice vládních vojsk separatisté v noci zaútočili třikrát, uvedla ukrajinská televize. Terčem se stala obranná postavení východně od Mariupolu.

Ještě v neděli večer zaútočili povstalci na mariupolské předměstí Širokino s použitím zbraní o ráži 122 a 152 milimetrů, které únorová dohoda o příměří zakazuje. Armáda na útoky separatistů nereagovala, uvádí se v komuniké.

Povstalci dnes boje u Mariupolu potvrdili, ale z odpovědnosti obvinili jednotky ukrajinské armády. Vojáci podle vzbouřenecké agentury DAN odpálili nedaleko Širokina protitankovou řízenou střelu, která zasáhla civilní automobil a jednoho cestujícího zabila.

Mariupolský úsek fronty je považován za nejcitlivější a podle pozorovatelů Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě se velká část ozbrojených incidentů odehrává právě tady.

Vzbouřenecké jednotky stojí prakticky před branami půlmilionového přístavu, který je považován za hlavní strategickou překážku na cestě separatistů k anektovanému Krymu.

Podle Kyjeva zemřel za posledních den při bojích s rebely jeden voják a tři byli zranění. Mluvčí armády Andrij Lysenko neupřesnil, kde vojáci ke zraněním přišli, ale nejostřejší boje se podle něj odehrávaly právě u Mariupolu.

ČTK, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme