U Nachodky ruské námořnictvo potopilo čínskou nákladní loď

Ruská vojenská loď potopila čínské obchodní plavidlo. Při incidentu nedaleko Vladivostoku také zahynulo nejméně sedm čínských námořníků. Peking zatím žádnou odvetnou akci nechystá, požaduje ale důkladné vyšetření celého případu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Námořní mapa zachycující všechny lodě | Foto: Robert Mikoláš

Ruská fregata zahájila na plavidlo palbu z kanónů poté, co se nákladní loď snažila bez povolení odplout z přístavu Nachodka, kde byla předtím zadržena. Na palubě nákladní lodi Nová hvězda plující pod vlajkou Sierry Leone bylo celkem 16 členů posádky, kterou tvořili Číňané a Indonésané.

Podle vládní agentury Sin-chua, která se o střelbě vůbec nezmiňuje a informuje pouze o incidentu, se podařilo zachránit osm mužů včetně tří čínských námořníků, kteří jsou nyní hospitalizováni.

Čínské ministerstvo zahraničí vyzvalo Moskvu, aby případ vyšetřila a poskytla zbývajícím členům posádky nezbytnou péči. Příčiny události, k níž došlo v neděli ráno, zatím nejsou známy. Podle jedné z verzí byla nákladní loď zadržena kvůli pašování.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme